Organizacja pikniku rodzinnego to świetne rozwiązanie, które umożliwia wzmocnienie więzi. Dzięki niemu można spędzić miłe chwile w gronie najbliższych, zapominając o codziennych troskach. Ponadto piknik rodzinny to doskonała okazja do zaangażowania w różne formy aktywności. Z tego względu organizując takie spotkanie, warto zastanowić się nad atrakcjami. Wybór jest naprawdę szeroki!

 

Jeśli jednak nie masz pomysłu, jakie rozrywki sprawdzą się podczas pikniku i przypadną do gustu uczestnikom w różnym przedziale wiekowym, to kontynuuj czytanie niniejszego artykułu.

Zabawy na piknik rodzinny

Piknik rodzinny to świetna okazja do wzmacniania więzi międzypokoleniowych, lepszego poznania się nawzajem i tworzenia pięknych wspomnień. Jednak wiele osób zastanawia się, jak zorganizować takie wydarzenie, aby wszyscy uczestnicy brali w nim czynny udział. Rozwiązaniem są różnorodne zabawy, które integrują i zapewniają świetną rozrywkę. Oto kilka z nich:

 

  1. Bubble football – to zabawna forma piłki nożnej, podczas której każdy z graczy zakłada na siebie przezroczystą, dmuchaną kulę. Materiał pokrywa górne części ciała, a tym samym utrudnia zawodnikom poruszanie się po boisku. Bubble football zapewnia doskonałą zabawę, świetnie integruje i gwarantuje mnóstwo śmiechu. Dużą zaletą tej gry jest jej bezpieczeństwo. Dzięki dmuchanym kulom ciała graczy są chronione przed obrażeniami. Zasady bubble footballu wyglądają niemal tak samo jak zasady klasycznej piłki nożnej, jednak w tym przypadku nacisk kładziony jest przede wszystkim na zabawę, a nie na rywalizację.
  2. Podchody – ta popularna zabawa terenowa cieszy się dużą popularnością od lat. Stanowi doskonałą aktywność na świeżym powietrzu. Ponadto świetnie integruje, dlatego jest chętnie wykorzystywana podczas pikników rodzinnych. Główny cel tej gry polega na odnalezieniu tzw. punktów kontrolnych rozmieszczonych na określonym terenie. Aby je odszukać, trzeba wykorzystać różnorodne wskazówki, mapy i kompasy. Ponadto podczas podchodów wykonuje się rozmaite zadania oraz rozwiązuje się zagadki. Gra wymaga pracy zespołowej, zaangażowania wszystkich uczestników, a także kreatywności. Stanowi świetną zabawę zarówno dla młodszych, jak i starszych.
  3. Mega Jenga – to nieco większa wersja klasycznej Jengi. Jej zasady są proste – uczestnicy muszą wyjmować i układać drewniane klocki w taki sposób, aby stworzyć jak najwyższą wieżę, a jednocześnie jak najdłużej nie doprowadzić do jej zburzenia. Mega Jenga różni się od klasycznej wersji rozmiarem klocków. Zabawa ta jest emocjonująca oraz angażująca. Potrafi pochłonąć zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Dzięki temu często jest wykorzystywana na piknikach rodzinnych.
  4. Gry drużynowe – od dawna cieszą się ogromną popularnością i są popularną atrakcją na piknikach rodzinnych. Budują umiejętności współpracy, doskonale wpływają na rozwój komunikacji oraz zapewniają niesamowite przeżycia. Ponadto tworzą niezwykłe wspomnienia i zacieśniają więzi. Gry drużynowe można bez problemu dopasować do wieku, kondycji fizycznej czy preferencji uczestników. Dzięki temu może w nich brać udział każdy członek rodziny – zarówno młodszy, jak i starszy.

 

Jeśli masz problem z organizacją ciekawych zabaw na piknik rodzinny, to zapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty naszej agencji eventowej. Z przyjemnością przygotujemy wydarzenie, które na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Prowadzimy m.in. wypożyczalnię dmuchanych zjeżdżalni – tego typu zabawki doskonale sprawdzą się na pikniku rodzinnym z udziałem maluchów.

Dekoracje na piknik rodzinny

Chcesz zorganizować piknik rodzinny, który zachwyci każdego zaproszonego? W takim razie nie możesz zapomnieć o efektownych dekoracjach. Doskonale sprawdzą się m.in. kolorowe serwety i obrusy. Jeśli zdecydujesz się na piknik tematyczny, wybierz akcesoria nawiązujące do motywu przewodniego.

 

Jakie jeszcze dekoracje na piknik warto wybrać? Świetnie sprawdzą się girlandy i lampiony, które stworzą niesamowity klimat, szczególnie jeśli wydarzenie jest organizowane w godzinach wieczornych. Dodatkowo należy sięgnąć po poduszki oraz koce, które będą nie tylko elementami praktycznymi, ale również dekoracjami.

 

Urządzając piknik rodzinny, nie można również zapomnieć o akcesoriach stołowych – sztućcach, szklankach, talerzach, miskach oraz dzbankach na soki czy lemoniadę. Można wybrać akcesoria zarówno jedno-, jak i wielorazowe. Je również warto dopasować do stylu wydarzenia.

Przekąski na piknik rodzinny

Organizując spotkanie na świeżym powietrzu, nie można zapomnieć również o przygotowaniu lub zamówieniu przekąsek na piknik rodzinny. Powinny być nie tylko smaczne, ale również łatwe do przewiezienia. Ponadto należy uwzględnić preferencje czy restrykcje żywieniowe wszystkich uczestników pikniku.

 

Jeśli nie masz czasu lub chęci na samodzielne przygotowywanie przekąsek, to skorzystaj z oferty naszej firmy. Z przyjemnością dostarczymy pyszny catering piknikowy, który zachwyci każdego uczestnika. Przekąski zawsze przyrządzamy ze świeżych, wysokiej jakości składników, dzięki czemu spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.